Карниз для штор: як обрати правильно?

Карниз для штор: як обрати правильно?

Після ремонту в квартирі необхідно зайнятися дизайном, постає питання вибору якісного карнизу для штор. Деякі нескладні хитрощі допоможуть правильно прийняти рішення при виборі цього функціонального декоративного аксесуара.

Хештеги:  #карниз #види_карнізів  #вибір_карнизу

Види карнизів


Їх розподіляють за виглядом кріпельної  системи:

  • Настінні – кріпляться на стіну вище вікна чи дверного отвору.
  • Стельові карнизи – кріпляться до стелі.
  • Карнизи універсальні - кріпляться як до стелі, так і стіни.


Важливо пам'ятати, що штори, прикріплені до стельової конструкції, візуально робитимуть кімнату більш просторою і високою. Якщо стеля в приміщенні і така висока, а віконні прорізи великі, можна сміливо кріпити карниз до стіни.

 

Форми карнизів

 За зовнішніми ознаками карнизи бувають у вигляді натягнутих сталевих струн з невисокою вартістю конструкції можуть бути прикріплені як до стіни, так і до стелі. Такий карниз часто використовують для завіси душової кабіни. Довжина струни може бути 5 метрів та більше. Є можливість додати до конструкції додаткові струни для штор, тюлю та інших текстильних елементів оформлення вікон.

Недоліком сталевих струн є їхня схильність до розтягування та провисання, тому не рекомендується перевантажувати такий карниз важкими шторами. Для регулювання цього недоліку вигадали спеціальний механізм для натягу струн. При першій установці карниза рекомендується залишити невеликі відрізки струни, що виступають, щоб, при необхідності, проводити їх регулювання.

Круглі карнизи найбільш популярні та вважаються класичною моделлю. Бюджетні конструкції виготовляють із пластику, а дорожчі – з деревини, металу або з кількох матеріалів одразу. Красу такого виду карниза забезпечують круглі наконечники з боків. Зазвичай круглі профілі мають ще одну додаткову рейку для кріплення текстилю.

Для нестандартного дизайну інтер'єру підійдуть ковані карнизи. Конструкція трубчаста, виготовляють із латуні, бронзи та інших металів. Кований карниз відмінно впишеться у дизайн у стилі ретро. Перевагою кованих карнизів є довговічність, надійність, можливість оформити вікно важкими портьєрами. Вартість досить висока.

Рейкові. Гачки кріпляться безпосередньо на рейці, що дозволяє рухати портьєру по напрямній. У наш час рейкові карнизи користуються підвищеним попитом і великим вибором різноманітних моделей. Виготовляють із пластику та алюмінію. За способом кріплення: стельові та універсальні. Позитивні якості: хороша ціна, довговічність.

Карнизи з багетною лиштвою. У комплект входить не тільки сам карниз, а й декоративна багетна накладка, що закриває конструкцію карниза. Найчастіше зустрічаються настінні кріплення виробу, але можна знайти і стельові. Металеві багети – рідкість, але вони іноді зустрічаються у сучасному стилі лофт.

Залежно від конструкції римські та французькі штори спеціально створені для маленьких віконних отворів із вертикальним відкриттям або закриттям вікна. Вікна можуть бути нестандартної форми в цьому випадку, штора не підніматиметься до упору. З виворітного боку штори пришиті кільця, в які протягнуті мотузки - це дозволяє піднімати та опускати тканину.

Які карнизи краще вибрати


Оскільки оформлення вікон є однією з найважливіших деталей інтер'єру, важливо відповідально підійти до вибору карниза для штор. Щоб правильно вибрати відповідний карниз, слід враховувати:

  • Стиль інтер'єру.
  • Розташування віконного отвору.
  • Розмір приміщення.
  • Вага полотна.
  • Матеріал та вигляд текстильного оформлення вікна.
  • Комплектацію текстилю (штори та гардини, ламбрекени та карнизи).
  • Місце розташування карниза.

 

Рекомендації професіоналів


Щоб зробити правильний вибір, зверніться до професійних дизайнерів або консультанта спеціалізованого магазину https://ars.ua/vse-dlja-domu/karnizi-ta-roleti/karnizi/. Щоб уникнути неприємних звуків при переміщенні штор металізованим карнизом, рекомендується вибирати кільця, які всередині оброблені пластмасою. Слід вибирати карниз, який гармоніюватиме із загальним інтер'єром кімнати. Щоб штори заходили одна на одну, необхідно вибирати карниз із спеціальним пристроєм у комплекті.

Похожие статьи